DOBRODELNA AKCIJA ZA VRSTNIKE V BOSNI
Z velikim veseljem in iskreno željo po pomoči začenjamo dobrodelno akcijo zbiranja zvezkov, šolskih potrebščin in igrač za učence v Bosni, ki obiskujejo OŠ Dositej Obradović v Razboju blizu Banja Luke. Mnogim učencem primanjkuje teh osnovnih stvari za šolsko delo in učenje ter brezskrbno otroštvo.
Naš namen je preprost, a izjemno pomemben – otrokom želimo omogočiti boljše pogoje za šolanje in jim pričarati nasmeh na obraz. S skupnimi močmi lahko spremenimo njihovo zgodbo in jim pokažemo, da niso sami.
Zbiramo zvezke in druge šolske potrebščine, kot so pisala, barvice, mape, beležke, ravnila, voščenke, čopiče, tempere in vodene barvice, radirke, flomastre, risalne bloke, torbe, peresnice …). Zbiramo tudi igrače.
Vabimo vas, da prispevate po svojih zmožnostih. Vsak zvezek, barvica, svinčnik ali igrača … bo nekomu pomenilo več kot si lahko predstavljamo in s tem bomo pomagali pri ustvarjanju svetlejše prihodnosti za te otroke. Vse zbrano bo naš gospod ravnatelj predal vodstvu šole v Bosni.
Z zbiranjem pričnemo v torek, 11. 3. 2025. Akcija bo trajala do petka, 21. 3. 2025. V veznem hodniku je postavljena skrinja, kamor odlagajte naštete stvari, ki jih boste darovali.
Naj nas poveže srčnost in dobrota. Hvala vsem, ki boste pomagali!
Učenci šolske skupnosti z mentorico Renato Štritof